بسیاری از عکاسان وقتی به یک مدل زن برای عکاسی برمی خورند، فکر می کنند تمام کاری که باید انجام دهند این است که مدل را زیبا جلوه دهند. اما جالب است بدانید که این نه تنها تمام کار نیست؛ بلکه بخش سخت کار هم نیست. بخش دشوار کار در حقیقت این است که عکاس بتواند در مدل، اعتماد به نفس ایجاد کند تا بتواند با تمام وجود جلوی دوربین ظاهر شود و به اصطلاح حرفه ای تر، خودش باشد! مورد دیگر، تسلط عکاس به بهترین ژست های عکاسی دخترانه است. به گونه ای که بداند کدام ژست برای چه اندام هایی مناسب تر است و بتواند مدل های خود را در جهت هر چه طبیعی تر دیده شدن، هدایت کند. در این مقاله از گالری آلبوم وحید با ما همراه باشید تا شما را با 15 ژست برتر عکاسی دخترانه آشنا کنیم.

 

نحوه استایل دادن به دختران در زمان عکاسی

هر زمان که قرار است از یک مدل خانم عکاسی کنید، مهم ترین چیزی که باید از قبل بدانید این است که او چه انتظاراتی از عکاسی دارد و چرا این کار را انجام می دهد؟! شاید او یک مدل حرفه ای است که برای افزایش نمونه کارهای خود عکس می گیرد. یا اینکه دانشجویی است که به تازگی درسش را تمام کرده و می خواهد فارغ التحصیلی اش را جشن بگیرد. شاید هم یک فرد عادی است که عکاسی را برای افزایش عزت نفس خود انجام می دهد. دانستن این مسئله به شما کمک می کند برخی از ژست ها را از قبل برنامه ریزی کنید. در کنار این ها، حتما سن و نوع اندام و استایل او را هم در نظر بگیرید. تا بتوانید ژست های مناسب را به او پیشنهاد دهید.

 

معرفی بهترین ژست های عکاسی دخترانه

در ادامه این مطلب، 15 مورد از محبوب ترین ژست های عکاسی دخترانه معرفی شده است تا بتوانید با آنها کار خود را شروع کنید. با استفاده از این موارد، می توانید حالت های مختلف را آزمایش کرده و متناسب با مدلی که دارید، تغییراتی ایجاد کنید. با ما همراه باشید!

 

ژست عکس

معرفی 10 ژست طلایی عکس دخترانه

 

1- استایل عکاسی دست در جلو:

Hands in Front یک ژست عکاسی دخترانه بسیار زیبا در انواع عکاسی است. در این روش بایستی مدل خود را مستقیما یا با زاویه 45 درجه در مقابل دوربین قرار دهید. سپس در حالیکه بازوها دراز و کاملا ریلکس هستند، از او بخواهید یک مچ دست را با دست دیگرش بگیرد. همچنین می توانید با دادن یک تکیه گاه به دست، این ژست را سفارشی کنید.

 

در ادامه بخوانید: “معرفی بهترین انواع ژست عکاسی”

 

2- نگاه کردن به دوربین از بالای شانه:

نگاه کردن به دوربین از بالای شانه همواره یک ژست پویا و سرگرم کننده است که می توان آن را یک ژست ضروری برای اکثر جلسات عکاسی با خانم ها تلقی کرد. چرا که هم بسیار زیباست و هم با اکثریت اندام ها و استایل های مختلف، جور درمی آید. در این ژست، از مدل خود بخواهید از دوربین دور شود. می تواند ثابت در جایی بایستد یا اینکه راه برود. حال از او بخواهید سرش را به سمت شما بچرخاند و از بالای شانه به دوربین نگاه کند. این ژست را از هر دو طرف امتحان کنید و بهترین را برای عکاسی خود برگزینید.

 

3- یک بازو روی شکم و دست دیگر زیر چانه:

 ژست دادن به بازوها همیشه یک کار دشوار بوده است. شما می خواهید بازوها پویا و طبیعی به نظر برسند. و در عین اینکه حواس را پرت نکنند، توجه را به سوی چهره مدل هدایت نمایند. بنابراین با عبور دادن یک دست به صورت ضربدری بر روی شکم مدل شروع کنید. سپس بازوی دیگر را به گونه ای خم کنید که بتواند گونه یا چانه خود را لمس کند. در این ژست عکاسی دخترانه ، مدل شما می تواند آرنج را بر روی بازوی ضربدری خود قرار دهد. دقت کنید که این حالت باید کاملا طبیعی به نظر برسد؛ پس هر قسمت را بدون فشار دادن به آن و به طور طبیعی در جای خود قرار دهید.

 

4- بازوهای ضربدری:

Arms Crossed یک ژست عالی برای عکس های پرتره شرکتی است. از مدل خود بخواهید مستقیما یا با زاویه 45 درجه مقابل دوربین قرار بگیرد. سپس دست هایش را به صورت ضربدری بر روی هم قرار دهید. اگر او وزن خود را بر روی یک پا بگذارد، بالاتنه او متعادل می شود و با دست های ضربدری اش، مورب خوبی ایجاد می کند.

 

5- نشستن روی زمین و تکیه دادن به جلو:

نشستن روی زمین و تکیه دادن به جلو یکی از نمونه های زیبای ژست عکاسی دخترانه است. این ژست به درد عکس های غیر رسمی می خورد. و برای دختران جوان در محیط های شهری و همچنین مکان های طبیعی مانند نشستن در یک مزرعه گل، صرف نظر از سن آنها، به خوبی کار می کند. به سادگی از او بخواهید روی زمین بنشیند و پاهایش را خم کند. سپس به جلو خم شود تا آرنج هایش را بر روی زانوهایش قرار دهد. این ژست هنگام نشستن بر روی مبل یا تخت برای عکاسی خانگی نیز بسیار راحت است.

 

ژست عکاسی

انواع ژست عکاسی دخترانه مد روز

 

6- نشستن با زانوهای ضربدری:

اگر به دنبال یک ژست رسمی تر و شیک تر برای پرتره نشسته هستید، این ژست، خودش است! از مدل خود بخواهید بر روی صندلی یا کاناپه بنشیند. سپس پاهایش را بر روی هم بگذارد و زانوهایش را به پهلو خم کند. مورب ایجاد شده توسط پاهای او، تصویر را پویاتر نشان می دهد. و چشم بیننده را به سمت او هدایت می کند. با انتخاب کمد لباس و نوع صندلی مناسب، می توانید حال و هوای عکس را تغییر دهید. این نیز یک ژست عکاسی دخترانه بسیار زیباست که می توانید به اشکال مختلفی از آن بهره ببرید.

 

7- دست روی کمر:

وقتی سوژه شما با دستان ایستاده مقابل دوربین قرار می گیرد، عکس او بسیار ایستا و کسل کننده به نظر می رسد. کافی است به او کاری برای انجام دادن بدهید؛ مثلا از او بخواهید دست هایش را بر روی کمرش قرار دهد! مثلث های تشکیل شده توسط بازوهای خمیده او، ترکیب قدرتمند و پایداری ایجاد می کند. این ترکیب، سوژه شما را بسیار با اعتماد به نفس و توانمند نشان می دهد. این یک ژست عکاسی دخترانه بسیار زیباست که برای دختران جوان بسیار زیبا جلوه می کند.

 

در ادامه بخوانید: “چجوری یه عکس خوب بگیریم”

 

8- یک زانو به بالا:

در ژست One Knee Up چه مدل تان مستقیما رو به دوربین باشد یا به پهلو ایستاده باشد، عالی به نظر می رسد. از او بخواهید کمی به دیوار، میز یا سطح دیگری تکیه دهد. سپس یکی از زانوهایش را خم کند و پای خود را به دیوار تکیه دهد. اگر از پهلو به او شلیک می کنید، می توانید از او بخواهید دستش را بلند کرده و بازویش را خم کند. او می تواند با موهایش بازی کند یا کلاهی به دست بگیرد. به این ترتیب، مفاصل خم شده از دست و پای او، مثلث هایی ایجاد می کند که تصویر را پویاتر نشان می دهد.

 

9- نشستن روی زمین به پهلو:

از مدل خود بخواهید روی زمین بنشیند و پاهایش را به پهلو دراز کند. وضعیت بدنی خوب به هنگام ژست گرفتن ضروری است؛ بنابراین اگر مدل شما برای ایستادن به کمک نیاز دارد، دستش را در سمت مخالف دراز کنید تا تعادلش برقرار شود. سپس از او بخواهید بازوی خود را در کنار پاهایش قرار دهد تا بر روی زانوها، ساق پا یا باسن او قرار بگیرد. نکته شگفت انگیز ژست عکاسی دخترانه Sitting on the Floor Sideways این است که به لطف ایجاد خطوط مورب، ترکیبی زیبا و پویا خلق می کند.

 

10- چرخش سر:

چرخش همواره فراتر از یک ژست بوده است. چرا که پرتره های بسیار زیبایی خلق می کند؛ خصوصا اگر مدل شما موهای متوسط رو به بلند داشته باشد! برای شروع از او بخواهید به پهلو بایستد و وقتی سرش را به سمت دوربین چرخاند، پشت سر هم از او عکس بگیرید. تا مطمئن شوید لحظه طلایی را ثبت کرده اید! برای ثبت حرفه ای تر این ژست، ترجیحا از سرعت شاتر سریع استفاده کنید تا مطمئن شوید حرکت این ژست پویا، بر وضوح عکس شما تأثیری نمی گذارد.

 

آموزش ژست عکاسی دخترانه

انواع ژست عکاسی دخترانه

 

سخن پایانی

به عنوان یک عکاس حرفه ای، این شما هستید که به مدل خود کمک می کنید تا احساس راحتی کند! شما باید بتوانید جهت روشنی به او بدهید و مدل خود را به سوی هدف مورد نظر هدایت کنید. شما می توانید بلافاصله کنترل عکسبرداری را با آماده شدن با چند ژست از پیش برنامه ریزی شده به دست بگیرید. این به شما کمک می کند تا شروع قدرتمندی داشته باشید و با مدل خود رابطه خوبی برقرار کنید!