[vc_row][vc_column][vc_column_text]

مطمئنا شما هم دوست دارید در عکس ها زیبا باشید و حتما می دانید که ژست های عکاسی بسیار زیادی وجود دارند تا شما را در عکس، زیبا جلوه دهند. این مطلب به شما کمک زیادی خواهد کرد تا از این به بعد در عکس های تان عالی دیده شوید. پس اگر به دنبال ژست های عکاسی جدید هستید، تا پایان مقاله همراه ما بمانید. مطمن باشید مطالعه این مقاله به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. پس بزن بریم رفیق!

همه آدم ها دوست دارند در عکس هایشان زیبا دیده شوند؛ مخصوصا در عکس های خاص! مثلا فرض کنید می خواهید در عروسی نزدیک ترین دوستان خود یک عکس به یادگار بگیرید. این عکس بی تردید سال های سال برای شما و دوستان تان خاطره خواهد شد. پس حتما باید با ژست عکس های مناسب در محل های مختلف و مناسبت های گوناگون آشنا باشید تا عکس شما خوب و زیبا از آب درآید. برخی از افراد موقع عکس گرفتن همچون یک مجسمه می ایستند. و کوچکترین تکانی هم به خود نمی دهند و در کمال تعجب انتظار دارند که جایزه بهترین عکس سال را هم دریافت کنند.

در همین ابتدا یک نکته بسیار مهم را خدمت شما عرض می کنم. در تهیه یک عکس خوب چندین عامل نقش اساسی دارند که یکی از آنها ژست های عکاسی هستند. مابقی این عوامل عبارتند از: دوربین و تجهیزات مناسب، ژست مناسب، عکاس خوب و بسیاری از عوامل دیگر. یک عکاس خوب باید بتواند تمامی شرایط و عوامل را کنترل کند. مثلا نور کافی، محل عکاسی، زاویه گرفتن عکس و عدم لرزش دست به هنگام عکس گرفتن. با توجه به این نکات، ژست های عکاسی تنها بخشی از پروسه زیبا ثبت شدن عکس های شما خواهند بود.

 

ژست عکس مناسب

این مقاله به شما کمک می کند که چگونه ویژگی های خوب خود را برجسته کرده و کوچک ترین مواردی که باعث می شود عکس هایتان خراب شوند را پنهان کنید. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، سعی کنید موقع عکس گرفتن خشک و غیر طبیعی ژست نگیرید که این کار باعث بد شدن عکس می شود. انواع ژست عکاسی وجود دارد که ما در این مطلب چند نمونه از بهترین آنها را به شما معرفی می کنیم. توجه داشته باشید تا جایی که می توانید سعی کنید موقع گرفتن عکس، راحت و ریلکس و با  اعتماد به نفس بالا ظاهر شوید. برای این کار کافیست قبل از عکس گرفتن، با ژست های عکاسی آشنا شوید و بهترین ژست را از میان آنها برای خود برگزینید.

 

توجه: ما در مقاله “آموزش عکاسی از صفر تا صد به زبان ساده” نکات طلایی لازم برای شروع آموزش عکاسی را بیان کرده ایم. چنانچه به این کار علاقه مند هستید، کلیک کنید!

 

ژست ایستاده چرخش بدن 45 درجه

این روش یکی از قدیمی ترین و بهترین ژست های عکاسی است و نحوه اجرای آن به این شکل است که در حالت ایستاده و سرپا قرار گرفته و زاویه بدن خودتان را در 45 درجه تنظیم کنید. حال یک دست خود را در ناحیه کمر قرار داده و به دوربین نگاه کنید. در این روش می توانید روی ژست عکاسی مانور زیادی بدهید. بعنوان مثال می توانید هم از دو دست خود استفاده کنید و هم می توانید یک دست خود را روی کمرتان قرار دهید. همچنین می توانید با پاهای ایستاده و صاف جلوی دوربین قرار گرفته و یا پاهای خود را به صورت ضربدری بگذارید و وزن بدن خود را برروی پای عقب بیندازید. دیدید که با یک تغییر در حالت قرار گیری می توان عکس های بسیار خوبی گرفت!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”4132″ img_size=”full”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”4136″ img_size=”full” alignment=”right”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message]

لازم به توضیح است این ژست عکس گرفتن برای عکس های تکی پیشنهاد می شود و برای عکس هایی که در جمع خانواده و دوستان می گیرید، ژست مناسبی نمی باشند. البته شما می توانید به سلیقه خودتان از ژست های عکاسی استفاده کنید.

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

انتخاب بهترین ژست عکس

انتخاب ژست عکاسی به شما بستگی دارد. مثلا اگر می‌خواهید در عکس‌تان بلند قد دیده شوید، ژست پاهای ضربدری بهترین گزینه است. این را بارها گفته ایم و خالی از لطف نیست که دوباره خدمت شما عرض کنیم که برخی از افراد موقع گرفتن عکس مانند یک مجسمه می ایستند؛ نه تکانی می خورند و نه حتی یک لبخند ناچیز به لب دارند. مطمن باشید این عکس ها نه تنها خوب نخواهند بود بلکه شما را زشت تر هم نشان خواهند داد. بنابراین از شما خواهش می کنیم اگر می‌خواهید یک عکس خوب داشته باشید، حداقل یک لبخند کوچک بر لبان‌تان باشد، تا عکس نهایی شما خشک و بی روح از آب درنیاید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_cta h2=” حتما این مقاله را هم بخوانید ؛ چجوری عکس خوب بگیریم! ” txt_align=”right” style=”outline” color=”turquoise” use_custom_fonts_h2=”true” h2_link=”url:https%3A%2F%2Falbumvahid.com%2Fhow-to-take-a-good-shot%2F|title:%DA%86%D8%AC%D9%88%D8%B1%DB%8C%20%DB%8C%D9%87%20%D8%B9%DA%A9%D8%B3%20%D8%AE%D9%88%D8%A8%20%D8%A8%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%85|target:%20_blank|”][/vc_cta][/vc_column][/vc_row]