حتما طی چندسال گذشته در فضای مجازی و یا بین عروس و دامادهای عزیز عنوان عکاسی فرمالیته را شنیده‌اید و نمونه‌های آن را دیده‌اید. در این مقاله قصد داریم که در مورد عکس های فرمالیته عروس کمی با هم گپ بزنیم. پس لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

عکاسی فرمالیته چیست؟

کسانی که ازدواج کرده اند، بی شک روز عروسی خود را به یاد دارند. فارغ از استرس این روز بزرگ که به جرات می‌توان گفت آرزوی هر پسر و دختری است، از ماه های قبل کارهای زیادی بر دوش این زوج عزیز قرار دارد تا پایان شب عروسی. در واقع روزی که مراسم برگزار می‌شود، از صبح عروس و داماد درگیر آرایشگاه هستند و بعد هم رسیدن به مهمان‌ها و جشن و پای کوبی. حالا میان این همه مشغله شما عکاسی از عروس و داماد در باغ  را هم قرار دهید. به هر حال عروسی تمام می‌شود ولی عکس‌های این روز تا سال ها زینت بخش منزل شما خواهند بود.

تمام این‌ها را گفتیم تا به بحث فرمالیته عقد و عروسی برسیم. در واقع فرمالیته عروس بدین معنا است که عروس و داماد روزی را قبل از جشن در نظر می‌گیرند و عکس‌های مورد نظر خود را در محل مورد نظرشان با خیال راحت و سر وقت می‌گیرند. در واقع با یک تیر دو نشان می‎زنند؛ هم عکس های دو نفره ای را که دوست داشتند، سر فرصت می گیرند و هم در روز عروسی، عکاسی به حداقل می‌رسد و خستگی عروس و داماد نیز کمتر می‌شود.

توجه: عکاسی، حرفه ای بسیار جذاب و هنری است که شاخه های متنوعی دارد که در این بین می توان به عکاسی تبلیغاتی، عکاسی مستند، عکاسی خبری و … اشاره کرد. جهت مطالعه بیشتر علاقه مندان به این رشته، ما پیش تر مقاله کاملی را به بحث “عکاسی تبلیغاتی” اختصاص داده ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

لباس فرمالیته عروس

برخی از افراد در روز فرمالیته عروسی خود دقیقا مانند جشن عروسی ظاهر می‎شوند. یعنی لباس عروس می‌پوشند و آرایشی را که برای روز عروسی مد نظر دارند، در روز عکاسی فرمالیته انجام می‌دهند. اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند که لباس متفاوت داشته باشند و به اصطلاح با لباس اسپرت عکاسی فرمالیته داشته باشند تا با عکس های روز جشن عروسی متفاوت باشد.

خوبی عکس فرمالیته عروسی این است که شما می‌توانید چندین دست لباس متفاوت را بدون آن که نگران وقت باشید، تعویض کنید و عکس بگیرید. در ضمن معمولا عکس‌های فرمالیته در باغ و یا مکان‌های بکر گرفته می شوند چون شما برای جشن عجله‌ای نخواهید داشت. پس با خیال راحت می‌توانید لوکیشن عکس فرمالتیه خود را هر جا که دوست دارید انتخاب کنید و نگران زمان رفت و آمد هم نباشید.

بهترین لباس فرمالیته عروس برای خانم‌ها

لباس عروس، لباس سفید بلند، کت و دامن سفید، لباس حریر، کلاه سفید کتانی سفید، کفش پاشنه بلند سفید، لباس طلایی و…

بهترین لباس فرمالیته عروس برای آقایان

 • کت و شلوار
 • پیراهن، شلوار و پاپیون
 • پیراهن، شلوار و ساسبند
 • تیشرت، شلوار و پیراهن دکمه باز
 • کلاه
 • و…

فرمالیته عروس

بهترین لوکیشن برای فرمالیته عروس

انتخاب لوکیشن عکاسی باید مطابق با سلیقه عروس و داماد انجام گیرد. برخی از عزیزان باغ‌های خصوصی را انتخاب می‌کنند. برخی دوست دارند در یک شهر شمالی لوکیشن فرمالیته داشته باشند و برخی دیگر نیز عکس فرمالیته در کویر را ترجیح می‌دهند. معمولا آتلیه‌ها چند مکان برای فرمالیته عقد به عروس و داماد معرفی می‌کنند و حق انتخاب را به عهده آنها می‌گذارند.

معرفی برخی لوکیشن‌های پر طرفدار عکس فرمالیته

 • لوکیشن جنگل
 • کویر
 • ساحل دریا
 • عمارت های قدیمی
 • لوکیشن باغ‌های قدیمی
 • لوکیش شهرهای مختلف
 • لوکیشن کشورهای خارجی

تیم عکس فرمالیته

تیم عکس فرمالیته شما با توجه به پکیج و آتلیه‌ای که با آنها قرارداد بسته اید، متفاوت است. اما معمولا هر تیم عکاسی فرمالیته‌ای حداقل متشکل از یک خانم و دو آقا می‌باشد. برخی از تیم‌ها به همراه خود، آرایشگر نیز دارند تا در صورت نیاز به تغییرات  گریم عروس خانم بپردازند.

زمان مناسب برای عکس فرمالیته

سعی کنید تا حداقل یک ماه مانده به عروسی، برای گرفتن عکس های فرمالیته خود اقدام کنید. اینکه چه فصلی را برای عکاسی انتخاب می‌کنید هم بستگی به خود شما دارد. برخی از عزیزان عکاسی در پاییز را می‌پسندند و برخی دیگر عکاسی در بهار و … . پس خودتان زمان عکاسی را تعیین کنید. البته برخی از افراد هم دوست دارند بیشتر از یک روز عکاسی فرمالیته داشته باشند. به طور مثال دو فصل و یا دو مکان مختلف را برای عکاسی خود انتخاب می‌کنند که آن هم باز باید با آتلیه ست شود.

پشنهاد زمان های مناسب برای گرفتن عکس فرمالیته عروسی

عکاسی فرمالیته در پاییز، تابستان، زمستان، بهار، عید نوروز، شب یلدا و عکاسی فرمالیته در برف، باران، غروب آفتاب و…

بهترین ژست‌ها برای عکاسی فرمالیته عروس

انتخاب ژست عکاسی برای عکس های  فرمالیته با لوکیشن عکاسی بسیار مرتبط است. از عکاس های خود بخواهید با توجه به مکانی که در آن قرار دارید و نوع لباس تان، ژست های مناسب به شما پیشنهاد دهند. سعی کنید محل‌های بکر را با ژست های جدید برای عکاسی فرمالیته خود انتخاب کنید. اگر حیوان خانگی دارید حتما از آن در عکاسی فرمالیته استفاده کنید. دقت کنید  که یکی از مهم ترین نکات در مورد عکاسی فرمالیته، انتخاب ژست های عکاسی است. ژستی که شما در حین عکاسی می گیرید، تاثیر بسزایی در کیفیت نهایی کار خواهد داشت. بنابراین سعی کنید تحقیقات لازم را در این باره انجام دهید.

توجه: ما در گالری آلبوم وحید یک مقاله را به بحث “ژست های عکاسی” اختصاص داده ایم و در آن هر چیزی را که باید در این مورد بدانید، به تفصیل شرح داده ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه کلیک کنید و این مطلب را با دقت مطالعه نمایید.

عکاسی فرمالیته

ژست عکاسی فرمالیته

هزینه‌ فرمالیته عروسی

 با توجه به نوع قرارداد و انتخاب پکیج، هزینه عکاسی فرمالیته متفاوت است. اما اگر بخواهیم به طور کلی هزینه‌های مربوط به این مراسم را بگوییم، شامل موارد ذیل می‌شود:

هزینه آرایشگاه، هزینه لباس، هزینه آتلیه، هزینه لوکیشن عکاسی ( برخی آتلیه‌ها این مورد را در قرارداد خود حساب می‌کنند)، هزینه رفت و آمد و هزینه‌های جانبی مانند غذا، نوشیدنی و…

چاپ عکس و آلبوم دیجیتال عکاسی فرمالیته با آلبوم وحید

عکس‌های فرمالیته شما بهترین یادآور برای روزهای دور و شیرینی هستند که نخستین لحظات زندگی عاشقانه شما را به تصویر می‌کشند. پس بسیار مهم است که با دقت فراوان عکس ها انتخاب و با کیفیت عالی چاپ شوند. همچنین عکس ها در آلبوم‌های دیجیتال قرار بگیرند تا هر وقت که دل تان برای آن لحظات تنگ شد، سریعا به آنها مراجعه کرده و رفع دلتنگی کنید. شما می توانید چاپ عکس های فرمالیته خود را بصورت آنلاین به لابراتوار آلبوم وحید بسپارید تا با بهترین کیفیت ممکن این کار را برای شما انجام دهند. دقت کنید هزینه های ما برای انجام این کار بسیار مقرون به صرفه است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد چاپ آنلاین عکس کلیک کنید.

سخن آخر

خبر خوب آن که گالری آلبوم وحید با دستگاه‌های به روز خود با کیفیت عالی چاپ عکس های فرمالیته شما را بر عهده می‌گیرد و با توجه به تنوع بالای آلبوم‌های دیجیتالی موجود در گالری، می‌توانید آلبوم دیجیتال عکاسی فرمالیته خود را نیز تهیه کنید.