چاپ عکس عموما مقوله ای است که برای مردم از اهمیت به خصوصی برخوردار است. به همین دلیل همه سعی می کنند آتلیه های خیلی خوب موجود در سطح شهر خود را پیدا کنند. و چاپ عکس های خود را به آنها بسپارند. عوامل چندگانه ای در تعیین کیفیت نهایی عکس چاپ شده دخالت دارند که از میان آنها می توان به دستگاه چاپ عکس، کاغذ مورد استفاده برای چاپ عکس، کیفیت فایل عکس مورد نظر و… اشاره کرد. در این مطلب از آلبوم وحید می خواهیم به عوامل تاثیر گذار بر قیمت چاپ عکس بپردازیم. با ما همراه باشید!

 

بهترین روش چاپ عکس

چاپ عکس مقوله ای است که نتیجه نهایی در آن، بستگی زیادی به ابزار فنی مورد استفاده دارد. چاپ امروزه با استفاده از دستگاه های بسیار قدرتمند انجام می شود و در نتیجه روش های مختلفی برای چاپ کردن عکس های شما وجود دارد. مرسوم ترین تقسیم بندی در خصوص روش های مختلف چاپ عکس، چاپ عکس به صورت حضوری و آنلاین است. این دو روش، هر دو از طریق دستگاه چاپ عکس انجام می شود. در نتیجه تفاوت، تنها در نحوه اقدام مشتری برای انجام این کار است. در ادامه با ما باشید تا انواع چاپ عکس را با هم بررسی کنیم و بهترین روش چاپ عکس را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

 

انواع چاپ عکس

همانطور که گفتیم، چاپ عکس در حالت کلی، به دو روش حضوری و آنلاین انجام می شود که در ادامه هر یک را به اختصار شرح می دهیم. با ما همراه باشید!

 

1- چاپ عکس حضوری:

در روش چاپ عکس به صورت حضوری که تا کنون انجام می شد، شما مجبور هستید یک آتلیه عکاسی خیلی خوب برای این کار پیدا کنید. سپس بایستی از دفتر آتلیه مورد نظر، وقت قبلی بگیرید و یک روز خود را به مراجعه کردن به دفتر آتلیه اختصاص دهید. بعد حضورا به آتلیه مورد نظر مراجعه کنید و احتمالا در آنجا کمی معطل شوید تا بالاخره بتوانید سفارش چاپ عکس خود را ثبت کنید. این روش مزایا و معایب خاص خود را دارد. از جمله مزایای آن می توان به اطمینان مشتری در کیفیت نهایی عکس چاپ شده اشاره کرد. چرا که شما از قبل تحقیق کرده اید و آتلیه ای را انتخاب می کنید که از قبل، آزمون خود را پس داده است. از معایب این روش نیز این است که در این روش وقت و هزینه اضافی از شما گرفته خواهد شد.

قیمت چاپ عکس روی شاسی

انواع چاپ عکس

 

2- چاپ عکس آنلاین:

در چاپ عکس آنلاین که پدیده نوظهور دنیای امروز است، دیگر نیازی نیست به خاطر چاپ عکس های خود به بیرون از منزل مراجعه کنید و هزینه و زمان اضافی خرج کنید! کافی است با کمی تحقیق در فضای اینترنت، بهترین سایت در زمینه چاپ عکس را بیابید و سفارش خود را در سایت مورد نظر ثبت کنید. در این روش هم کار چاپ به واسطه دستگاه های به روز و با کیفیت انجام می شود. با همان کیفیتی که شما در روش چاپ عکس حضوری تحویل می گیرید! منتها با این تفاوت که بسیار راحت تر است و دیگر نیازی به بیرون رفتن از منزل نیست. کافی است مشخصات خود را در سایت مورد نظر وارد کنید. و فایل عکس خود را بارگذاری نمایید تا به درخواست شما رسیدگی شود. سپس عکس های چاپ شده خود را درب منزل تحویل بگیرید؛ به همین راحتی!!

 

توجه: ما در مقاله ای با عنوان “چاپ عکس ، چاپ لحظات شیرین زندگی” همه نکات مورد نیاز مشتری در زمینه چاپ عکس را بازگو کره ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید!

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت چاپ عکس

همانطور که در بالا اشاره کردیم، عوامل چندگانه ای هستند که بر قیمت چاپ عکس تاثیر گذارند. در اینجا به سه عامل بسیار تاثیر گذار در این زمینه می پردازیم. با ما همراه باشید!

 

1- دستگاه چاپ عکس:

دستگاه چاپ عکس اصلی ترین تاثیر را بر روی کیفیت نهایی و درنتیجه قیمت چاپ عکس شما خواهد گذاشت. چرا که ابزاری است که کار چاپ به واسطه آن انجام می شود. دستگاه های مختلفی در زمینه چاپ عکس در بازار موجود هستند که از میان آنها می توان به دستگاه چاپ افست، دستگاه چاپ هلیوگراور، دستگاه چاپ فلکسو، دستگاه چاپ سیلک اسکرین، دستگاه چاپ لترپرس و… اشاره کرد. بسیاری از دستگاه های چاپ، امروز دیگر قدیمی شده اند و کاربرد چندانی ندارند.

قیمت چاپ عکس از گوشی

دستگاه چاپ عکس

جالب است بدانید هر دستگاه چاپ عکس ، قابلیت خاص خود را داشته و به روش متفاوتی عکس را چاپ می کند. دستگاه هایی که نام برده شدند، هر کدام در صنعت چاپ، کاربردهای مخصوص به خود را داشته و برای نیازهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. هر چه دستگاه مورد استفاده در چاپ عکس از نظر فنی، حرفه ای تر باشد و کار را با کیفیت بالاتری انجام دهد، طبیعتا قیمت چاپ عکس نیز افزایش خواهد یافت.

 

2- کاغذ چاپ عکس:

نوع کاغذی که در چاپ عکس مورد استفاده قرار می گیرد نیز تاثیری مستقیم بر کیفیت و قیمت آن می گذارد. همانطور که حتما می دانید، کاغذهای متنوعی برای چاپ عکس های مختلف وجود دارند که بسته به نیاز مشتری و نوع عکس او، از هر یک استفاده می شود. از مشهورترین کاغذهای چاپ عکس می توان به کاغذ براق، مات و سیلک اشاره کرد. هر کدام از این کاغذها، ویژگی های خاص خود را دارند و نمای ویژه ای به عکس های شما می بخشند.

اگر بخواهیم خیلی کلی به مقایسه این چند نوع کاغذ بپردازیم، کاغذ سیلک از بقیه مرغوب تر بوده و از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. استفاده از این کاغذ در نتیجه بر روی قیمت نهایی چاپ عکس شما تاثیر خواهد گذاشت. کاغذ سیلک از کیفیت مطلوب و قابل قبولی برخوردار است که لکه یا اثر انگشت نیز بر روی آن باقی نمی ماند. کاغذ براق و مات نیز بافت خاصی به ترکیب رنگ عکس های شما می بخشند. همچنین با نمای براق یا ماتی که به عکس می دهند، جلوه منحصر بفردی ایجاد خواهند کرد.

لیست قیمت چاپ عکس

کاغذ چاپ عکس

 

3- سایز عکس:

یک عامل تاثیر گذار دیگر بر قیمت چاپ عکس، سایز عکس های شماست. هر چه سایز عکس مورد نظر شما بزرگتر باشد، طبیعتا هزینه چاپ آن نیز بالاتر خواهد رفت. چرا که جوهر بیشتری برای چاپ آن مصرف می شود. همچنین ابعاد بزرگتری از کاغذ چاپ عکس برای آن استفاده می شود. در نتیجه هزینه نهایی کار بیشتر خواهد بود. در حین سفارش چاپ عکس آنلاین، سایز عکس جزو پارامترهای مهمی است که در زمان ثبت سفارش، وارد می کنید.

 

قیمت چاپ عکس آنلاین

لابراتوارهای چاپ عکس در تهران عموما کار چاپ را به صورت آنلاین و حضوری انجام داده و برای تشویق مردم به انجام چاپ عکس آنلاین، این روش را کم هزینه تر انجام می دهند. این روش از طرفی برای مشتری نیز بسیار به صرفه است و از هدر رفتن زمان او صرفه جویی می کند. در نتیجه قیمت چاپ عکس آنلاین از چاپ عکس حضوری کمتر خواهد بود و این یک مزیت بسیار خوب برای این روش چاپ عکس محسوب می شود. شما می توانید هر چند عدد عکس که خواستید را در بخش آپلود عکس سایت مورد نظر، آپلود نمایید و چندی بعد عکس های خود را با مقرون به صرفه ترین قیمت، درب منزل تحویل بگیرید.

 

قیمت چاپ عکس روی شاسی

چاپ عکس روی شاسی از محبوب ترین روش های چاپ عکس است. شاسی قطعه ای چوب از نوع MDF است که در ابعاد مختلف ساخته می شود. یک سمت تخته شاسی، آغشته به چسب های مخصوص می شود که عکس را بر روی آن می چسبانند. در سمت دیگر آن نیز شیارهایی تعبیه شده است که می توان آن را به دیوار آویزان کرد. مزیتی که این متریال دارد، این است که بسیار محکم است و به خوبی از عکس های شما حفاظت می کند. همچنین جلوه بسیار زیبایی به عکس های شما می بخشد که توجه بیننده را به خود جلب می کند.

لابراتوار چاپ عکس در تهران

چاپ عکس آنلاین در گالری آلبوم وحید

قیمت چاپ عکس روی شاسی به فاکتورهایی بستگی دارد که اکثرا با فاکتورهای گفته شده برای قیمت چاپ عکس مشابه هستند. ابعاد شاسی انتخابی نیز در این مورد تاثیر گذار است. هر چند که در کلیت، شاسی متریال ارزان قیمتی است و هزینه آن با توجه به نمای منحصر بفردی که به عکس می بخشد، بسیار مقرون به صرفه است. در آلبوم وحید امکان سفارش چاپ عکس روی شاسی به صورت آنلاین وجود دارد. شما می توانید سایز عکس و شاسی مورد نظر خود را در حین ثبت سفارش وارد کنید و شاسی خود را درب منزل تحویل بگیرید.

 

چاپ عکس آنلاین در گالری آلبوم وحید

گالری آلبوم وحید یک لابراتوار حرفه ای چاپ عکس در تهران دارد که مجهز به دستگاه های به روز در زمینه چاپ عکس می باشد. عکس های شما در لابراتوار آلبوم وحید با سه نوع کاغذ مات، براق و سیلک چاپ می شوند. این سه نوع کاغذ، جزو بهترین کاغذها برای چاپ عکس هستند. شما می توانید در حین ثبت سفارش چاپ عکس در گالری آلبوم وحید، نوع کاغذ دلخواه خود را انتخاب کرده و سایز چاپ را مشخص کنید. سپس با پرداخت هزینه چاپ عکس آنلاین، سفارش شما در لابراتوار ما ثبت می شود. همکاران ما در اسرع وقت به سفارش شما رسیدگی می کنند و عکس ها را درب منزل به شما تحویل می دهند. با لابراتوار البوم وحید از بهترین عکس های خود کلکسیون بسازید!!