همه آنچه باید در باره آلبوم های عکس بدایند

همه آنچه باید در مورد آلبوم عکس بدانید

همه آنچه باید در باره آلبوم های عکس بدایند

آنچه باید در باره آلبوم های عکس بدایند یک مقاله کامل در مورد البوم های عکس میباشد.از گذشته تا به امروز عکس های یادگاری جایگاه ویژه ای برای ما ایرانی ها دارد. عکس هایی که از روزهای تلخ و شیرین برای خود به یادگار می گذاریم تا شاید در آینده روزی تداعی گر خاطرات شیرینی برای ما باشند. به همین خاطر همیشه  عکس های خود را در آلبوم های عکس زیبا نگهداری می کنیم . وقتی آلبوم عکس خودمان را باز می کنیم تمام خاطرات زندگیمان به یکباره از جلوی چشممان می گذرد، حتی گاهی خودمان را در آن لحظه حس می کنیم.از روزی که بدنیا آمدیم و خاطراتمان بوسیله پدر و مادرمان ثبت شدند و بعدها برایمان داستان آن عکس را گفتند تا زمانی که برای خودمان لحظاتمان را به یادگار گذاشتیم .تمام ما یک آلبوم از کودکیمان داریم که لحظه به لحظه عکسها در آن به یادگار گذاشته شده است.

آنچه باید در باره آلبوم های عکس بدایند

اما امروزه آلبومهای عکس دیجیتال شده . عکس هایی که با گوشی های تلفن هوشمند گرفته میشوند و شاید همه یک فولدر در کامپیوتر شخصی خود، از لحظه به لحظه کودکشان عکسهایی ثبت کرده باشد هر روز هم به تعداد این عکسهای اضافهمی شود. اما واقعا لذت آلبومهای عکس کامپیوتری لذتی که آلبوم های عکس چاپی دارند . را به ما می بخشند.

چرا از آلبوم عکس استفاده کنیم ؟

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به عکسهای خود اهمیت می دهید پیشنهاد می کنیم عکسهای خود را در آلبوم عکس نگهداری کنید تا برای آیندگان خود به یادگار بماند . کامپیوتر هر چقدر هم پیشرفت کند بازهم 100در100 قابل اعتماد نیست زیرا هر لحظه امکان از دست رفتن اطلاعات از حافظۀ آن وجود دارد  اما آلبوم کاغذی عکس شاید نسل های برای شما و آیندگانتان به یادگار بماند.

همه آنچه باید در مورد آلبوم عکس بدانید
همه آنچه باید در مورد آلبوم عکس بدانید

انواع آلبوم عکس

  • آلبوم عکس سلفونی
  • آلبوم عکس چسبی
  • آلبوم عکس خاطرات کودک
  • آلبوم عکس دیجیتال
  • آلبوم عکس طرح دیجیتال
  • آلبوم عکس شومیزی
  • آلبوم عکس فتوبوک
  • آلبوم عکس فریم دار

در ادامه تعریف انواع آلبوم های عکس را خدمت شما خواهیم گفت.

همه آنچه باید در مورد آلبوم عکس بدانید

آلبوم عکس سلفونی

همه آنچه باید در باره آلبوم های عکس  سلفونی بدایند. آلبوم های که دارای برگه های پلاستیکی  و جلدهای  از جنس مقوا هستند را آلبوم عکس سلفونی می گویند.این آلبوم ها قدمت طولانی تری نسبت به باقی آلبوم عکس ها دارند.اگر در خاطرتان باشد در گذشته عکسهای چاپ شده را از داخل مشماهایی رد می کردند و  به ترتیب  عکس ها را در آلبوم قرار می دادند این آلبوم ها را آلبوم کیسه ای می گفتند. معمولآ عکس ها در سایز های 10*15 – 13*18 – 16*21 به چاپ می رسند بنابراین آلبوم عکس ها در سایزها مختلف در دسترس همگان قرار می گیرد تا پاسخگوی سلیقه و نیاز تمامی افراد باشد. این نوع آلبوم های عکس بسیار ارزان قیمت هستند.

آلبوم عکس چیست

آلبوم عکس چسبی 

آلبومهایی که بعد از آلبوم عکس سلفونی به بازار آمد آلبوم های چسبی بودند آلبومهایی که بعد از برداشتن سلفون و قرار دادن عکس ها به شکل دلخواه به این معنی که میتوانید در دیزاین های مختلف عکسهای را بصورت افقی و عمودی بچینید بعد از چینیش عکسها سلفون را مجددا روی آنها چسباند. این آلبومها امروزه نیز بسیار پر طرفدار و پر کاربرد هست.

البوم عکس چیست

همه آنچه باید در باره آلبوم عکس خاطرات کودک 

آلبوم عکس خاطرات کودک 

خانواده های ایرانی از دیر باز به نگهداری عکس از کودکان خود علاقه نشان می دادند . امروزه همچنان این عقیده پابرجاست بنابراین برای نگهداری هر چه بهتر عکس کودکان ، آلبومهای عکسی طراحی شده است  که بر اساس روزهای تولد کودک و حتی سال تولدش می توان به صورت مجزا عکسها را طبقه بندی و نگهداری کرد. آلبوم عکس خاطرات کودک  به گونه ای طراحی شده است که هر چد صفحه مربوط به یکی از ماههای تولد کودک می باشد تا به سن یکسالگی برسد. بعد از آن میتوان آلبوم هایی برای سالهای بعدی تولد کودک تهییه کرد .صفحاتی در این آلبومها جای داده شده است که مربوط به جشن دندان درآوردن کودک ، چند کیلو بوده چند کیلو شده ، اولین لحظه صحبت کردن ، اولین لحظه ی راه رفتن و … قرار داده شده است.

آلبوم عکس های معمولی تری برای کودکان طراحی شده است  که علاوه بر نگهداری مناسب عکس ها دارای طرحهایی بر روی جلد هستند که مورد پسند کودکان باشد. بر اساس جنسیت کودک و همچنین سن کودک طرح های مختلفی از شخصیت های کارتونی چاپ شده بر روی جلد آلبوم ها تولید شده است که مورد علاقه بسیار کودکان می باشد .

برای مشاهده آلبوم های عکس کودک اینجا کلیک کنید.

آلبوم عکس دیجیتال : آنچه باید در باره آلبوم های عکس بدایند

از دیر باز تا به امروز  عروس و دامادها به عکس هایی که در روز عروسی از آنها انداخته میشود بسیار اهمیت می دهند از قدیم و ایام  عروس و دامادها عکسهای عروسی خود را که یکی از لحظات ناب زندگی شان محسوب می شود در آلبومهای ارزنده نگهداری میکردند امروزه با پیشرفت تکنولوژی آلبوم هایی زیبا و پر کاربرد برای عروس و دامادان عزیر طراحی شده که به نام آلبوم عکس عروس معروف است. در این آلبوم ها عکس بر روی مقواهای آلبوم چاپ می شود و دستخوش هیچگونه تغییر نمی گردد.اگر به دنبال آلبومی منحصر به فرد و مد روز می گردید حتما آلبوم عکس دیجیتال انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.طرح جلد آلبوم های دیجیتال متنوع و مناسب هر نوع سلیقه ای به صورت پازلی ، طلاکوب ، چاپی و … طراحی می گردد.

این آلبوم های عکس دارای کیف نیز میباشند شاید براتون پیش آمده که وقتی خونه یکی از فامیل ها یا دوستان که تازه عروسی کرده رفته باشید و ازش بخواهید که آلبوم عکس عروسیش را بیاورد .مشاهده میکنید که آلبوم عکس داخل یک کیف مخصوص است. که به این کیف ، کیف سامسونت عروس گفته میشود و 99 درصد آلبوم های عروس دارای کیف مخصوص آلبوم عروسی هستند.

آلبوم عکس عروس

آلبوم عکس طرح دیجیتال : آنچه باید در باره آلبوم های عکس بدایند

آنچه باید در باره آلبوم های عکس طرح دیجیتال بدانید این است که  این نوع از آلبوم ها مانند آلبوم دیجیتال است فقط با یک تفاوت و آن این است که عکس در آلبوم دیجیتال بر روی مقواهای مخصوص  آلبوم به طریق دیجیتالی چاپ می شود. اما در طرح دیجیتال عکس روی مقوا چسبانده و صحافی می گردد.این آلبوم ها  در بین عروس و دامادان و همچنین عرصه مد که نیاز به آلبومهای نمونه کار دارند دارای جایگاه ویژه ایست. قیمت پایین آلبوم های طرح دیجیتال با آلبوم دیجیتال یکی  دیگر از تفاوتهای این دو محصول میباشد. در واقع میتوان گفت آلبوم طرح دیجیتال به این علت طراحی و تولید شد. که عروس و دامادهایی که توان پرداخت هزینه های بالا برای آلبوم دیجیتال را ندارند از آلبوم طرح دیجیتال استفاده کنند.

لازم به ذکر است مجموعه گالری آلبوم وحید اولین تولید کننده آلبوم طرح دیجیتال در ایران میباشد.

برای مشاهده نمونه آلبوم های طرح دیجیتال اینجا کلیک کنید.

آلبوم عکس شومیزی : آنچه باید در باره آلبوم های عکس بدایند

اگر شما عکس هایی با سایز های متفاوت دارید آلبوم عکس شومیزی می تواند گزینه مناسبی برای خرید شما باشد . این آلبوم محدودیتی در قرار دادن سایز عکسها ندارد و با چسب های متحرک می توان عکس ها را بر روی صفحه های آلبوم فیکس کرد. معمولا این آلبوم ها بیشتر برای آندسته از افرادی پیشنهاد میشه که عکسهایی در سایز های مختلف دارند. بنابراین این آلبوم یکی از مقرون به صرفه ترین آلبوم های عکس به حساب می آید.برگه های این آلبوم مقوای سخت است.آلبوم عکس شومیزی در جلدهای و رنگبندی های مختلف دارد. که شما میتوانید هم اکنون با کلیک روی لینک را مشاهده کنید.

آلبوم عکس چیست؟ حتما این مقاله را هم بخوانید

اگر این مقاله ( آنچه باید در باره آلبوم های عکس بدایند ) مفید و مورد استفاده شما قرار گرفته است.

در قسمت نظرات به این مقاله امتیاز بدهید.

 

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه